EGİAD

Geride bırakılan 30 yıl ve sadece İzmir ve Ege bölgesi değil dolaylı da olsa tüm Türkiye ve belirli yabancı ülkelerde iz bırakan ses getiren işler. Emeği gecen bütün Başkan ve ekiplerine ve onları destekleyen tüm üyelere sonsuz teşekkürler….

EGIAD topluluğu içerisinde başkanlık görevini yapma onurunu yaşamış biri olarak büyük bir haz ve gurur duymamak imkansız … Süreç içerisinde yapılan işlerin ve gidilen yolun doğru olduğunu görmek de çok ayrı bir gurur vesilesi benim için.

Başkanlık dönemi anılarım tabii ki oldukça fazla.

En fazla iz bırakan olaylar ise, İzmir, Ege ve hatta Türkiye’de gündem yaratan ve periyodik olarak düzenlediğimiz EGE TOPLANTILARI ve dönem içerisinde AMERIKAN-TURK IS ADAMLARI DERNEGI ile ortaklaşa yapılan USA gezisi ve WASHINGTON DC de dernek üyelerimiz ile birlikte katıldığım ve bölgemizi ve şehrimizi tanıtma fırsatı bulduğum konferans diyebilirim..

Derneğin 2.ci döneminde ortaya konulan başarılı çalışmalarda yönetim sorumluluğunu birlikte paylaştığım birbirinden değerli ekip arkadaşlarımın, Basta Sn. Ali Orhan Karagülle, Sn İbrahim Yavaşça, Sn.Ersan Yıldırım ve Genel Sekreterimiz Sn. Prof. Dr. Mustafa Tanyeri’nin ve halkla ilişkiler danışmanımız Sn. Salim Kadıbeşegil olmak üzere her bir yönetim kurulu üyesi arkadaşımın ayrı ayrı payları çok büyüktür.

Derneğin ilk kuruluşu Alsancak ta 60 metre karelik bir dairede başlamış ve dönemimizde bu günkü Üçkuyular Marina alanı içerisinde yer alan ve en azından toplantı ve konferanslar için daha iyi bir fiziki imkân sağlayan adrese taşınmıştık. Bu günkü dernek merkezinin satın alınması ve derneğimize yaraşır bir mekanın oluşturulmasında gayretleri ve katkıları olan basta o donem başkanı Sn. FATIH DALAN ve ekibine ve tüm üyelere ayrı bir teşekkür borcumuz olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Her ortamda her zaman belirttiğim gibi, her ne kadar bugüne dek birden fazla dönem üst üste başkanlık yapan tüm arkadaşlarımız gayet başarılı çalışmalar sergilemiş olsalar da benim önerim ve tavsiyem her zamanki gibi, seçimle yönetime gelen arkadaşlarımızın başkanlık makamında sadece bir dönem kalmasıdır. Bunun ana sebebi koltuğunu bırakamayan politikacılara ve muhtelif kurum ve oda başkanlarına genç iş insanları olarak örnek olmamız gerekliliğindendir.

Dikkat çekmek istediğim diğer bir nokta; dernek vizyon ve misyonunda belirlenen hedeflere ulaşabilmek için görev yapmış ve yapacak olan yönetimlerin, gerekli hallerde eleştirme haklarını cesur bir şekilde kullanmaları zorunluğudur. Ve yasadığımız bu süreç eleştiri haklarının cesur ve kapsamlı bir şekilde kullanılmasını gerektiren bir dönem olarak değerlendirilmelidir.

Bu vesileyle başlangıçtan bu yana 30 yıldır derneğimizin itibarının iyi yönetilmesinde payı olan tüm başkanlarımıza ve yönetim ekiplerine teşekkür etmek istiyorum.

İçinde bulunduğumuz 2020 yılı maalesef dünya genelinde tüm bireyleri ve ülkeleri yeni normallerin arayışına yönlendirmek durumunda oldu. Bu dönemde başkanlık görevini yürütmekte olan çok değerli dönem başkanımız Sn. Mustafa Arslan kardeşimizin karşılaştığı zorlukları ekip arkadaşları ile birlikte gayet başarılı şekilde aşmasını ve süreci sorunsuz yönetmesini keyif ve gurur ile izledim. Değerli dönem başkanımızın nezdinde bugüne kadar görev yapmış tüm yönetim kurulu üye ve başkanlarına, genel sekreterlerimize ve tüm üyelerimize şükranlarımı sunarım.

Sağlık ve huzur dolu nice 30 yıllara,

Saygılarımla,

YILMAZ MEN

2.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı