Değerli EGİAD ailem,

30.yılını geride bırakan Derneğimiz bugün 370’i aktif 650 üyesi ile büyük bir aile. Ülkemizdeki iş dernekleri arasında en büyük, en etkin ve en aktif dernekler arasında yer alan, ilham veren ve örnek olan bir konumda yer alıyor.

Geçen 30 yıl ve 15 yönetim dönemi boyunca hatırı sayılır pek çok etkinlik ve projeye imza atan, hiç durmadan yeni ve farklı açılardan üyeye ve yaşadığı topluma dokunabilen, fayda yaratan bir sivil toplum kuruluşu konumunda. Genç, iyi eğitimli, dinamik, farklı sektörlerde faaliyet gösteren bir üye profiline sahip derneğimiz, en büyük gücü de üyelerinin katılımcılığından ve katkılarından alıyor.

Genç ve dinamik bu yapı, Derneğimize hemen harekete geçebilen, yeni durumlara hızlı adapte olabilen bir çeviklik kazandırıyor. Diğer taraftan, yıllar içinde oluşan kurum kültürü, yazılı olmayan kurallar, derneğimizin benimsenen ve ödün verilmeyen değerleri her zaman tüm dönemler için önemli rehberler olmaktadır. Derneğimizin uzun yıllara dayanan başarısının da temelini tüm bu kültür ve değerler oluşturmaktadır.

EGİAD; Komisyonları, İcra Kurulları, çalışma grupları ile pek çok alanda proje üreten, yaratan, sorgulayan, gündemi takip eden ve gündem yaratan, yayınladığı raporlar ve yayınlarla ekonomik ve sosyal hayatta değer yaratan bir dernek olmaya devam ediyor.

Böylesine güçlü ve etkin bir derneğin başkanlığı görevini yürütmek bana gurur ve onur verdi. 15.Yönetim Dönemi boyunca birlikte çalıştığım yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, komisyon ve icra kurullarında görev alan üyelerimize, derneğimizin profesyonel ekibine ve destek olan, katkı sağlayan tüm üyelerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür etmek isterim. Bilgi birikimlerinden ve tecrübelerinden faydalanma fırsatı bulduğum değerli geçmiş dönem başkanlarıma, geçmiş dönem danışma kurulu başkanlarıma, 15.Dönemde çalışma fırsatı bulduğum Danışma Kurulu Başkanımız Sn.Mahmut Özgener’e teşekkürü bir borç bilirim. Açtığınız ufuk ve verdiğiniz destek çok değerli.

Her geçen yıl başarı çıtasını daha yukarı çıkarabilen, 30 yıllık birikimle, gençliğin dinamizmini birleştiren Derneğimizin nice 30 yıllarda daha nice başarılarını alkışlamak dileğiyle, en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

Mustafa Aslan

Yönetim Kurulu Başkanı