Sevgili EGİAD’lı Dostlarım,

Geçen 30 yılın ardından bugün derin bir mutluluk, duygusallık ve onuru hep beraber yaşadığımızı hissediyor ve biliyorum. Şu ana dek görev almış tüm başkan ve yönetimler en samimi duygular ve inançla görevlerini yapmışlardır. Kimi zamanlar gerek iç bünyemizde, ve gerekse de bölge, ülke ve dünya genelinde dinginliklerin olduğu, kimi zamanlarda da bulutlu öfkeli fırtınaların hakim olduğu  dönemleri hep beraber idrak ettik. Ama böyle zamanlardan EGİAD sadece yöneticilerinin becerisi sayesinde değil ortak akıllarla belirlenmiş vizyonları, misyonları, değerleri ve kuruluş ilkelerine sadık kalarak varlığını sürdürebilmiştir.

Bugün gerek bölgemizde gerekse de ülkemizde büyük sıkıntılar ile karşı karşıya olduğumuz bir gerçektir. Fakat şunu biliyoruz ve inanıyoruz ki EGİAD’lılar adına yakışır bir şekilde genç düşünceyi temsil ederek bunları da aşacaklardır.

Bugün korku yerine umudu, çatışma ve uyuşmazlık yerine amaç birliğini seçtiğimiz için buradayız. Bu noktaya gelirken yolumuz yüreksizlerin, çalışmak yerine tembellik etmeyi tercih edenlerin, kendisi tok iken açın halinden anlamayanların, sadece zenginlik ve şöhretin keyfini çıkaranların yolu olmamıştır. Geçtiğimiz günlerde EGİAD yönetimi tarafından yapılan arama konferansında da büyük bir keyifle hissettiğim gibi ilk kuruluş günündeki heyecanı içinde hisseden, derneğine ve ülküsüne sahip üyelerin varlığı bir insan hayatı içinde uzun sayılabilecek çeyrek asrı aşmış bu yapının asırlar boyu kökleşerek devam edeceğine olan inancımı arttırmıştır.

Bu duygu ve düşünceler ile tüm camiamıza minnet ve sevgilerimi sunuyorum.

Cüneyt KARAGÜLLE

EGİAD 4.DÖNEM BAŞKANI