EGİAD’ımızın herhangi bir organizasyonunda görev alabilmek inanılmaz bir onur. Yönetim sorumluluğunu kardeşim Fatih Dalan Başkanımdan almak ise bana ve iki dönem Yönetim sorumluluğunu üstlenen EGİAD’a gönül vermiş, özverili arkadaşlarıma bambaşka bir sorumluluk ve onur vermiş idi.  9. ve 10. Dönemler içinde globalleşen dünyada rekabet koşullarındaki değişiklikler çok sert hissedilmeye başlamıştır. Bu dönemde EGİAD’ımızı daha güçlü ve farklı yarınlara taşıyacak hizmet binamızın tam anlamıyla devreye girip yarınlara daha net bakabilmesini sağlamak adına tüm borçlarının ödenebilmesi ancak EGİAD’a bağlı, özverili çalışma kültürünü benimseyen ve içinde EGİAD’ı daha ileri götürebilecek cesareti taşıyan ve dönemlere imza atacak liderler ile mümkün olabilir idi. Bugün baktığımda çok şükür bunu, EGİAD tarihinde kurumsal bir mali disiplini yaratarak bir ekip çalışması ile mümkün kılabilmenin huzurunu ben ve arkadaşlarım yaşamaktayız.

EGİAD’ımızın 30.yılını kutlayacağımız bugün, iki dönemimiz ile ilgili üzerinde durmak istediğim vefa başta olmak üzere çok şey olmakla birlikte, bana ayrılan satırları daha iyi kullanmak için, bizlerin dönemlerine katkı verenleri sevgi ve saygıyla anmak isterim . Çünkü, bu her yeni gelen yönetimin aynı zamanda görevidir. Yeni yönetimlerin en büyük görevi dönemlerin kurumsal anlamda hatırlanabilmesini sağlamaktır. Hiçbir Başkan ve yönetim, bir önceki dönemin izlerini silerek başarılı bir dönem geçiremez.

Öncelikli olarak bu vesileyle, EGİAD’lı olarak aramızdan ayrılan Fatih Beşer, Erol Urfalı , Mustafa Ulusoy , Emin Pazaroğlu , Meltem Okatan , Ferruh Bozoklar, ve Edip Carfi’yi ve ilk Danışma Kurulu Başkanımız Ersin Faralyalı’yı rahmetle anıyorum.

EGİAD’da benden önce başkanlık yapmış tüm başkanlarımdan dönemimizde çok destek gördük hepsine ayrı ayrı teşekkür etmekle birlikte, EGİAD’ın başarısı için her platformda birlikte çalışmaktan onur duyduğum Sn.Fatih Dalan Başkanıma teşekkürü bir borç bilirim. EGİAD liderler yetiştiren bir okul ise, bu liderlerin yetişmesinde Danışma Kurullarının çok büyük  önemi bulunmakta. Hepsi benim için çok önemli olmakla beraber, kendisine büyük hayranlık duyduğum ve gerçekten bana çok şey öğreten Sn. Kemal Çolakoğlu Başkanıma; 10.dönemimizde çalışma fırsatını bulduğumuz ağabeyimiz Sn. Oğuz Tatış Başkanımıza, ve her beraberliğimde kendisinden her anlamda çok şey öğrendiğim Sn.Uğur Yüce Başkanıma ,  dönemlerimizde hep desteklerini gördüğümüz ağabeyim Sn. Ender Yorgancılar Başkanıma şükranlarımızı sunuyorum.  9. ve 10. dönemler yayın kurullarımıza  ve Başkanları kardeşlerim Orkan Sözer ve Reha Atakan’a ; tüm komisyon Başkan ve Üyelerine ; her yönetimin  gerçek gücünü aldığı EGİAD üyelerine teşekkür ederiz.

EGİAD’ımızı EGİAD yapan bir çok değerde aidiyetin yerini bizlere her defasında kazandıran hepimizin üzerinde çok büyük hakkı olan değerli hocamız Prof.Dr. Mustafa Tanyeri’ye; bize sıfır hata olgusu içinde çalışma fırsatı veren sekreteryamızın özverili çalışanları Emrullah Yılmaz, Ezgi Kudar Eroğlu, Güliz Özdemir  ve Hediye Topçu’ya  teşekkür ediyoruz.

Ve son olarak bizim diye adlandırdığımız iki dönemimizde şahsi çıkarlarını bir tarafa koyup kurumun çıkarlarını ön plana çıkaran ve eğer bir başarı var ise bu başarının gerçek sahibi olan 9.ve 10.dönem Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma ve değerli Ailelerine şükranlarımı sunarım.

Bir çoğumuza göre bir nesli temsil etmeye aday EGİAD’ımızın 30. Yılını candan kutluyorum.  Mustafa Başkan ve ekibine hizmetleri için şükranlarımı sunuyorum. Özellikle bu dönem inovasyon ve dijıtalleşme konusunda attıkları adımların meyvelerini tüm üyeler olarak çok kısa  zamanda geri toplayacağız. Mustafa Başkan ve ekibide bizlerin döneminde yaşadığımız  Danışma Kurulun başarıdaki etkisini bu dönemde de aidiyet ve kurumsallaşma anlamında görmek ayrı bir gurur kaynağı . Benimde bu dönem yönetiminde görev aldığım İzmir Ticaret Odasında Yönetim Kurulunda Başkanlığımı yapan Sn.Mahmut Özgener Başkanımın vizyonu ve birleştirici gücü ile birlikte EGİAD’ımızın çok daha ileri gideceği kaçınılmazdır.  Bizim dönemimizde söylediğimiz tecrübe ve gençliğin dinamizmini bu dönemde de bir araya getirdikleri ve emaneti daha yukarı taşıdıkları için hepimiz şanslıyız. Gerçek başarıyı daha çok çalışarak birlikte elde edecekler. Bu düşünceler içerisinde EGİAD ailesine şükranlarımı arz ederken, iki dönemimizde çok sık söylediğimiz gibi “İyi ki varsınız, iyi ki EGİAD’ımız var” diyorum.

Sevgi ve Saygılarımla, 

E.Cemal ELMASOĞLU

9.ve 10 . Dönem Yönetim Kurulu Başkanı