Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) işbirliği ile düzenlenen “Genç TÜRKONFED Girişimcilik Buluşmaları” toplantısı EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi ESKEM’de gerçekleşti.

Toplantının açılışında konuşan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer “Genç TÜRKONFED Girişimcilik Buluşmaları etkinliğinin organizasyonunda ve ev sahipliğinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Bu buluşmalar ile girişimcilere ilham olma, yol gösterme ve onlara erişme şansına sahip oluyoruz. EGİAD olarak biz lise çağından, üniversitesi yaşantısına, tohum yatırımdan, olgun girişimciye kadar her türlü destek mekanizması ile girişimcilerin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Çünkü biz toplumu yukarı çekmek için, eşitsizliklerin azaltılması için, doğal kaynaklarımızın doğru kullanımı için, adil ticaret için, değer yaratmak için, “TURKONFED’in Hayalindeki Türkiye” için gençlerin bakış açısına ve söz söylemelerine ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. Atamızın bizlere vasiyeti ve Türkiye’nin geleceği olan gençlerimize, fikirlerini özgürce ifade edebilecekleri, birbirlerinden öğrenebilecekleri, birçok farklı paydaşla etkileşim içinde olabilecekleri eşsiz bir ağ sunuyor ve onların girişimcilik hayallerine ortak oluyoruz” dedi.

TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Gençlik Eğitim ve Girişimcilik Komisyonu Başkanı Feyyaz Ünal ise “Orta gelir, orta demokrasi ve orta eğitim tuzaklarından kurtulmuş bir Türkiye için gönüllü ve bağımsız olarak bir araya geldik. Bu uğurda çalışıyoruz. Dünya genelinde bütün olumsuzluklara rağmen esmekte olan olumlu bir rüzgâr var. Girişim dünyası yatırımcılara güven verebildiği ölçüde yatırımcı çekebiliyor. Yatırımcılar güvenmedikleri şirketlerden ülkelerden uzak duruyorlar. Faizin düşmesine değil, güven ortamının oluşmasına ihtiyacımız var. Bunun için ekonomi anlayışının hızlıca değiştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu dönüşümü yakalayabilmemizin önünde hala bir fırsat olduğuna inanıyorum yeter ki güven ortamını tesis eden adımları atmayı becerebilelim” ifadelerini kullandı.

Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi’nin, “Yeni Kuşak Girişimcilik Programı’na dair bilgi vermesinin ardından, moderatörlüğünü İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Direktörü Tuba Kesen Umar’ın yaptığı, Keiretsu Forum Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Berik, TİM-TEB Girişim Evi Koordinatörü Mehmet Şöhrap Sanlı, EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Levent Kuşgöz’ün konuşmacı olarak katıldığı bir panel gerçekleştirildi.

Kategoriler: 16. Dönem