TÜRKONFED 100. Yıl Buluşmaları kapsamında Balıkesir Bandırma, İzmir, Antalya ve Hakkari ’den sonra beşinci ziyaret Şırnak’ta gerçekleştirildi. EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Alp Avni Yelkenbiçer, EGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Elif Kâya olarak katılım gösterilen 100. Yıl buluşmalarında heyete, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez başkanlık yaptı. Kurum olarak da BASİFED, EGİAD – Ege Genç İş İnsanları Derneği, Şırnak İş Adamları Derneği, Şırnak Sanayi ve Girişimciler Derneği, GESİAD, MESİAD ve ÇİSAD’ın temsilcilerinin de katılım gösterdiği heyette yer alan EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, Cumhuriyet’in, tarih yolculuğundaki varoluş mücadelemizi taçlandıran birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseri olduğunu belirterek, “Bu yıl, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yokluklardan çıkardığımız mucizenin adı olan Cumhuriyet’in 100. yıl gururunu yaşamaktayız. Bu haklı gurura yaraşır biçimde de çalışmalarımıza yön vermekteyiz. TÜRKONFED 100. Yıl Buluşmaları kapsamında Şırnak’ta olmaktan, dostluk ve kardeşliğimizi pekiştirmekten mutluyuz” dedi.

TÜRKONFED Heyeti; ilk görüşmeyi Cizre Kaymakamı Sayın Nazlı Demir ile gerçekleştirdi. İkinci görüşme ise Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Yıldırım ile yapıldı. Daha sonra Şırnak Vali Yardımcısı Ali Erdoğan ile biraraya gelen TÜRKONFED heyeti, karşılıklı iş birliği süreçleri ve gündemi değerlendirdi. Dördüncü görüşme ise Şırnak Belediye Başkan Vekili İhsan Gören ile gerçekleştirildi.

Ziyaretlerde TÜRKONFED’in Hayalimizdeki Türkiye Vizyonu paylaşılarak, karşılıklı iş birliği süreçleri ve gündem değerlendirildi. Ayrıca, Demir’e, Yıldırım’a, Erdoğan’a, Gören’e vizyon belgesi ile TÜRKONFED rozeti de takdim edildi.

Programın son gününde Şırnak’ta gerçekleşen İş Dünyası İçin Yerel Kalkınma Sohbetleri’nde ise iş insanları afet dönemlerinde tedarik zincirlerinin önemine dikkat çekti. Etkinlikte ayrıca Dijital ve Yeşil Dönüşüme ve vurgu yapıldı.

Kategoriler: 17. Dönem