Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) ve Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) işbirliği ile 23 Kasım 2017 Perşembe günü Swissotel Büyük Efes’te “Biz Başlıyoruz” temasıyla “Sanayide Dönüşüm ve Endüstri 4.0 Zirvesi” düzenlendi. Organizasyona alanında lider şirketlerin üst düzey yöneticileri katıldı. Zirve’de Türkiye’nin, Yeni Sanayi Devrimi’ni kaçırmaması gerektiği, 16 yeni mesleğin 2020 yılında devreye gireceği ve yakın gelecekte 40 milyar nesnenin internete bağlı olacağı vurgulandı.

Dijital dönüşüm dinamiklerinden yola çıkarak geleceğin akıllı üretim ekonomisini doğuran Sanayi 4.0, geleceğin dünyasında küresel rekabette önde olmak isteyen işletmeler için en büyük gereklilik halini aldı. Bu dördüncü nesil sanayi devrimi, endüstri ve bilişim teknolojilerini bir araya getirerek akıllı üretim ekonomisini doğurmayı vadeden yeni bir dönemin de kapılarını açtı.

Çağı ve gereklerini yakından takip eden Egeli İşadamları, bu noktadan hareketle yeni sanayi devrimini, etkisini, şirketlerin dönüşümünü ve yeni devrim ile kazanılacak avantajları tartışmaya açtı.

Yeni Sanayi Devrimine ilişkin bünyesinde bugüne kadar birçok bilgilendirme toplantısı düzenleyen ESİAD ve EGİAD, bilinç düzeyini artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla ortak bir girişimde bulunarak, işin uzmanlarıyla ve uygulayıcı firmalarının katılımıyla “Sanayide Dönüşüm ve Endüstri 4.0 Zirvesi” düzenledi.

Kategoriler: 14. Dönem