Ege Bölgesi’nin ilk akredite Melek Yatırım Ağı EGİAD Melekleri, yatırımcı eğitimine ev sahipliği yaptı. İstanbul Startup Angel, Borsa İstanbul Özel Pazar ve Uluslararası Girişimcilik Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte, İzmir’in ilk melek yatırımcılık akademisi düzenlenmiş oldu.
İstanbul Startup Angel’dan Gülsüm Çıracı, Revo Capital’den Bora Yılmaz, Borsa İstanbul Özel Pazar’dan Dr. Recep Bildik, Moroğlu Arseven’den Dr. Seyfi Moroğlu, T.C Hazine Müsteşarlığı’ndan Cumhur Özkolacık, konuşmacı olarak katıldı.

Girişimcilik Eko-Sisteminin harekete geçirecek çalışmaların kararlılıkla sürdürüldüğü EGİAD’da gerçekleşen akademiye katılan yatırımcılara; Melek Yatırımcılık Kavramı ve Süreçleri, Girişimci Seçimi, Portföy Yönetimi, Hukuki Yönler ve Sözleşmeler, BİST Özel Pazar ve Yatırımcılar için Online Kaynaklar, Yatırımcı Gözünden Girişimcilerin Değerlendirilmesi gibi başlıklar altında birçok eğitim verildi.
Türkiye’deki melek yatırımcılığın yeni yeni geliştiğinin altının çizildiği etkinlikte, Ege Bölgesi’nde akredite ilk ağın EGİAD tarafından kurulması ile bölgedeki melek yatırımcılık ve girişimciliğin önünün hızla açıldığı vurgulandı