“EGİAD DİJİTAL 30.YIL KİTABI” KAPSAMINDA GÖRÜŞLER

Ege Genç İş İnsanları Derneği, kentimizin köklü firmalarının genç kuşak temsilcileri ve girişimci ruha sahip genç iş insanlarımızdan oluşan dinamik bir kuruluşu olarak İzmir’in gurur kaynağıdır.

Sektörel sorunların çözümüne yönelik lobi çalışmaları, vizyoner toplantılar, yayınlar ve raporlar gibi İzmir ticareti için birçok yol gösterici çalışmaya imza atan Dernek, özellikle ülke ve bölge ekonomileri için büyük öneme sahip girişimcilik kavramının farkındalığının artması, geniş kitlelere yayılması ve genç iş insanlarının gündemine taşınması adına yapmış olduğu çalışmalarla İzmir’in bu alanda bir marka kent olmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Yaptığı özgün çalışmalarla, girişimcilik ekosistemi finansman modelleri arasında kilit öneme sahip Melek Yatırımcılık kavramını “EGİAD Melekleri” ile İzmir’e de taşımış ve kentimiz adına bir ilke imza atmıştır. Ege Bölgesi ve İzmir’de akredite edilen ilk Bireysel Katılım Sermayesi Yatımcısı Ağı olmuştur. Ekosistem için networking imkanları girişimcilere farklı kapılar açabilmektedir. Bu kapsamda, İzmir’li girişimcilerin Melek Yatırımcılar ile aynı zamanda mentorlar ile buluşmalarına öncülük etmektedir.

Odamızın İzmir için ortaya koyduğu “İzmir’in Uluslararası İnovasyon ve Girişimcilik Kentine Dönüşümü” vizyonu doğrultusunda başlatmış olduğumuz İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi projelerinde de paydaşımız olarak yer alan EGİAD ile güçlü bir sinerji yakalamış bulunuyoruz. İşbirliğimiz ile kentimizin genç ve dinamik nüfusunu girişimci, vizyoner ve yenilikçi bir kültür ile iş dünyasına katmayı hedefliyor, bu doğrultuda birlikte çalışıyoruz. Yakaladığımız sinerjinin farklı pek çok başarılı çalışmaya daha ilham kaynağı olacağı kanaatindeyim.

Vizyoner bakış açısı, genç ve dinamik yapısı ile gündemi takip eden bir kuruluş olan Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin daha nice otuz yıllarda genç kuşaklara ışık tutmaya devam edeceğine inancım tamdır.

Bu vesile ile kuruluşundan bu yana emeği geçen tüm dernek üyelerine ve çalışanlarına teşekkür ederiz.