İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir’in kalbi tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın tanıtılması ve geliştirilmesi için düzenlenen “Kemeraltı Günleri” büyük bir coşkuyla başladı. Konak Meydanı’nda şölen havasında başlayan etkinlikler tarihi çarşıdaki kortejle devam etti. Kemeraltı’na Atina örneğini gösteren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in çok daha fazlasını hak ettiğini ifade ederek, “İzmir’in kalbine suni teneffüs yapmak istemiyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in UNESCO Dünya Mirası Listesi adaylık süreci hazırlıkları devam eden Kemeraltı’nı ayağa kaldırma hedefi doğrultusunda organize edilen “Kemeraltı Günleri” coşkuyla başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), Kemeraltı Esnaf ve Sanatkârlar Derneği ve TARKEM iş birliğiyle, 26-27 Mayıs tarihleri arasında organize edilen etkinlik,  Kemeraltı kültürünün tanıtılması ve ticaret hacminin geliştirilmesine katkı sağlayacak.

Kemeraltı Günleri’nin açılış töreni, Konak Meydanı’nda büyük bir şölenle başladı. Açılışa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yanı sıra Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekilleri Kani Beko ve Tacettin Bayır,  EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, TARKEM Genel Müdürü Sergenç İneler,  Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir Ticaret Odası Başkan Danışmanı Mine Güneş Kaya, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, sanatçılar ve çok sayıda İzmirli katıldı.

Kategoriler: 16. Dönem