EGİAD-DİJİTAL 30.YIL KİTABI İÇİN 

EGİAD, 30 yıldır kesintisiz olarak sürdürdüğü başarılı çalışmalarıyla, “sadece değişime uyum sağlayanların ayakta kalabileceği” mottosunun da bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. İnsanlık tarihinin en köklü değişimlerine sahne olunan çeyrek asrı aşan bir faaliyet süresinde, değişimlere gelişerek, geliştirerek cevap verme refleksi önemli bir başarıdır.

Tabi ki bu başarısını, gençliğin dinamizmine, vizyonuna ve çalışkanlığına borçlu olduğunu yakından bilenlerden biriyim.

Geçmiş dönem danışma kurulu başkanlığı görevini yürütmüş olmaktan da her zaman gurur duyduğum EGİAD’da genç girişimcilerle birlikte olmak hem çok keyifli hem de çok öğretici idi. Yapılan organizasyonlardan, işbirliklerine, kurulan komisyonlardan, eğitimlere kadar verilen emek, duyulan heyecan onların abisi olarak bizlerin umudunu artırıyor.

EGİAD’ın farklı alanlarda yürüttüğü ekonomik ve sosyal projeler, sadece iş insanları için değil; öğrencilerimiz, gençlerimiz, girişimci adaylarımız ve daha pek çok kişi için büyük kazanımlar yaratan, çok farklı kesimlerden bireyleri kucaklayan zenginliğe sahip.

EGİAD’da görev almayı üstlenen her bir girişimcinin; dünyanın yeniden inşa edildiği, kurumların, yapıların dönüştüğü, iş yapış şekillerinin değiştiği bir süreçte, sorumluluklarının çok daha fazla önem kazandığını belirtmek isterim.

Hem genç girişimcilerin böylesi sivil toplum kuruluşlarında görev almalarını teşvik etmek, hem de İzmir’e ve bölgemize dinamizm sağlamak açısından katkılarının artarak devamını diliyorum.

Ege Bölgesi Sanayi Odası olarak; ortak akla, işbirliğine olan inancımızla İzmir’deki diğer kurum ve kuruluşlarla olduğu gibi EGİAD ile de her zaman temas halinde olduğumuzun da altını çizmek isterim.

EGİAD’ın kurucularına, geçmiş dönem başkanlarına, üyelerine katkılarından ötürü çok teşekkür ediyor, 30. kuruluş yıl dönemini gönülden kutluyor ve daha nice başarılı yıllar diliyorum.

Ender YORGANCILAR

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı

EGİAD Geçmiş Dönem Danışma Kurulu Başkanı