EGİAD’ın ana sponsorları arasında yer aldığı Ege Ekonomik Forumu’nun 9 Kasım tarihli ikinci oturumu, stratejik partneri İZTO’nun oturum ev sahipliğinde gerçekleşti.

“Dijitalleşme İle Yön Değiştiren İş Modelleri” başlığı ile youtube üzerinden canlı olarak gerçekleşen oturumun, moderatörlüğünü Bloomberg Businessweek Yayın Koordinatörü Ruhi Sanyer yaptı. EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, Türk Telekom YK üyesi ve Forum İstanbul Enstitüsü Başkanı Aclan Acar, Coca Cola İçecek Chief Information and Dijital Officer Leyla Deliç, Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Enis Turan Erdoğan, SAP – Sürdürülebilirlik İş Geliştirme Uzmanı (Güney Avrupa – Ortadoğu – Afrika) Adriana Ursu’nun konuşmalarıyla yer aldığı etkinlikte dijitalleşme, teknoloji ve yeni iş yapış modelleri değerlendirildi.

EGİAD ve EGİAD Melekleri ile söze başlayan Yelkenbiçer; yeni iş modellerini kendi tecrübeleri doğrultusunda dinleyiciler ile paylaştı. Örnek olarak verdiği 4 girişimin yanı sıra, gündemimize yeni giren Metaverse kavramının ileride iş dünyasını ve sosyal yaşantıyı nasıl değiştirebileceğinden de bahsetti. Yelkenbiçer, EGİAD Melekleri’nin şu ana kadar 50 yatırımcısıyla 1.3 milyon Dolara yakın yatırım yaptığına dikkat çekerek, “EGİAD Melekleri vesilesiyle tecrübe ettiğim deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Teorik, teknolojinin teknik ayrıntılarına giren değil, bizzat tanıklık ettiğim, birinci elden bildiğim girişimci hikâyelerini sizlere sunacağım. 2017 yılından beri Bireysel Katılım Lisanslı bir melek yatırımcıyım.

Yıllardır Türkiye’nin çeşitli yerlerinde girişimcilikle ilgili panellere katıldım. Kendim sunumlar yaptım, çok değerli kişilerin sunumlarını dinledim; ama en önemlisi bugüne kadar yüzlerce start up girişimcisinin proje tanıtımında hazır bulundum. Melek yatırımcı olarak bu girişimlerden bazılarına bizzat yatırım yaptım, bazılarına da mentor olarak veya kurumsal anlamda destek oldum. En heyecan verici olansa, bu girişimlerden bazılarının büyüyüp serpilme süreçlerine tanıklık etmekti benim için. Yıllar önce yalnızca “iyi bir fikir” gibi görülen şeyin, nasıl taraftar topladığına, insanları nasıl etkilediğine ve en sonunda da gerçekten hayatı nasıl değiştirdiğine tanık oldum. Yani konu benim için daha çok “dijitalleşme ile yön değiştiren hayatlar” aslında. Umuyorum bu başarı öyküleri bana ve çevreme olduğu gibi sizlere de ilham verir” dedi. ARTLABS (Sanat Laboratuvarı), FAZLA GIDA, COGNITIWE, ALBERT HEALTH yatırımlarını değerlendiren Yelkenbiçer, Oyun Girişimciliğine ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. EGİAD Melekleri’nin öncülük ettiği bir oyun hızlandırma merkezi ve girişim fonu kurduklarına dikkat çeken Yelkenbiçer, “Bu girişimimiz, oyun geliştirmek isteyen ekiplere yatırım yapacak; erken aşama girişimlerine sermaye, stratejik destek ve akıllı para desteği sunacak; tecrübeli profesyoneller, yeni oyun geliştiricisi girişimcilere stratejik destek verecek ve onların küresel rekabet içinde 1 adım öne çıkmalarını sağlayacak” dedi.

Kategoriler: 16. Dönem