Dünyanın dört bir yanındaki lise öğrencilerine girişimciliği ilk elden deneyimleme imkânı sunan Diamond Challenge programı, Türkiye’de ilk kez Ege Genç İş İnsanları Derneği partnerliğinde İzmir’de gerçekleşmiş oldu.

Program kapsamında 31 liseli girişimci ekip başvuru gerçekleştirmiş olup, ön elemeyi geçen 11 ekip ise, 10 Şubat’ta EGİAD Dernek Merkezi’nde düzenlenen Türkiye elemesine katılım gösterdi. Pitch Day Event (organized by EGİAD) başlığı altında gerçekleşen finalde, 11 ekipten birinci gelen ekip; kullanıcıların hem Android hem de Apple Store üzerinden elektrik / su ve doğal gaz faturalarına / tüketimlerine anında erişebilecekleri bir uygulama oldu. Amerikan Koleji’nden Ayes Group olarak geçen ve Selin Sayıner – Arda Akbulak – Yaman İldem – Eda Balcıoğlu isimli öğrencilerden oluşan grup 16 – 18 Nisan’da ABD’de Diamond Challenge Summit etkinliğinde Türkiye’yi temsil ederek global sahnede büyük ödül olan 100.000$ için yarışmaya hak kazandı🏆

EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aslan Ege Genç İş İnsanları Derneği olarak 2011 yılından bu yana girişimcilik konusunu gündemde tuttuklarına dikkat çekti.

Diamond Challenge 2020 hakkında bilgilendirme yapan EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkan Vekili Özgür Kılınçlar da bu yıl sadece İzmir’de yapılan bu yarışmanın önümüzdeki yıl Türkiye genelinde düzenleneceğini söyledi.

Etkinlik kapsamında düzenlenen “İlham Veren Girişimciler Oturumu”nda ise 3 İzmirli girişimci, Univerlist, Babystar ve ENIO, girişimci olma, girişimlerini kurma süreçlerini ve tecrübelerini katılımcılar ile paylaştı.

📍Birinci Ekip : Ayes Group – Advantageous
📍İkinci Ekip: Serwarm (Amerikan Koleji)
📍Üçüncü Ekip: Stumigo (TAKEV)
📍EGİAD Melekleri Jüri Özel Ödülü : Blok Fire